foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(056)720-77-30
obkomgkh@ukr.net

Профспілка ЖКГ, МП, ПОН

Активна первинка - сильна Профспілка!

20221223 19301722 грудня відбулося чергове під час війни засідання Президії обкому профспілки, де були розглянуті питання: колдоговірної роботи за 2022 рік та про заходи по її вдосконаленню у 2023 році; про роботу підприємств галузі, профспілкового активу в умовах війни, фінансові (зокрема, щодо внесення змін до бюджету 2022 року та використання його на початку 2023-го); про виконання перспективного плану роботи за 2022 рік та прийняття його на 2023 рік; про підготовку до здачі річних звітів та інші.

Незважаючи на складну ситуацію в області, всі члени Президії в повному складі взяли в ній участь, 15 профспілкових лідерів та активу галузі були запрошені, 14 взяли участь (крім представників з м. Нікополь, який знаходиться під постійним ворожим обстрілом).

З перших двох питань доповіла Людмила СОЛОДУХІНА, завідувачка відділом обкому профспілки. Вона зазначила, що, не зважаючи на всі складнощі сьогодення, з урахуванням вимог часу, воєнних адміністрацій, сторони, які схвалили колдоговір, повинні знайти форму звіту та проінформувати працівників про зроблену роботу по виконанню колдоговору за 2022 рік та зупинилась на окремих пропозиціях, рекомендаціях, на які необхідно звернути увагу, щоб в кожному колективі за можливістю зберегти наявний позитивний потенціал в роботі, знайти новий ресурс збереження підприємств та кадрів у цей скрутний для України час в 2023 році.

Враховуючи зміни та доповнення, що були внесені Законом України №2235 від 12.05.2022року в колдоговірну роботу, які набрали чинності з 27 травня п.р., сторонам соціального діалогу, які укладають колдоговори на 2023 рік, запропоновано привести їх у відповідність до чинного (в тому числі «воєнного») законодавства. Колдоговірна робота завжди була пріоритетним напрямком роботи обкому профспілки, її членських організацій. В умовах воєнного стану задачею виборних профспілкових органів має стати захист раніше наданих гарантій колдоговорами підприємств, недопущення їх звуження.

(фото тут http://obkomgkh.dp.ua/fotoalbom/2022-12-23-18-11-44/2022-12-23-18-11-44)

Також йшлося про складну, а в окремих випадках - титанічну роботу підприємств ЖКГ, які в умовах війни, розв’язаної російською федерацією проти України, беруть активну участь у зміцненні обороноздатності держави, підтримці Збройних сил України та продовжують свою безперебійну діяльність, а виборні профспілкові органи - роблять все можливе щодо забезпечення прав членів профспілки усіма законними методами.

Надання практичної, методичної допомоги первинним профспілковим організаціям щодо захисту трудових прав членів профспілки в умовах війни набуває ще більшого масштабу. На допомогу виборним профспілковим органам з цих питань з початку воєнних дій направлено вісім методичних посібників. Крім цього, на сайті обкому профспілки, в соцмережах (зокрема, Facebook) створена спеціальна сторінка, де обком профспілки, голови комісій обкому профспілки: з правових питань Віталій КВАЧ, з економічної роботи і зарплати Олександр РОДЬ - ведуть постійну інформаційну роботу з актуальних роз’яснень трудового законодавства, в тому числі і колдоговірної роботи.

У своєї інформації щодо обговорення цих питань голова обкому профспілки Анастасія ДЕМІДОВА зосередила увагу на те, що звіти про роботу профорганізацій та роботодавців з виконання колдоговорів повинні відбудитись, не зважаючи на всі труднощі і перешкоди. Також профлідерка розповіла про те, що галузева критична інфраструктура продовжує працювати, при цьому надаючи з перших днів війни різноманітну допомогу ЗСУ, ТрО, ВПО, в тому числі і про значну роботу з цього питання Центрального та обласного комітетів профспілки.

Далі вона зупинилася на тому, що російська агресія, воєнні дії рф забрали у дітей України й дитяче оздоровлення влітку цього року. Однак за допомогою ФПУ, ЦК профспілки, окремих підприємств галузі роботи з підготовки ДЗОВ «Комунарець +» до майбутніх періодів не призупинилися. Будується укриття, приводиться до норм чинного законодавства житлові умови, продовжується благоустрій території із забезпеченням в подальшому повної безпеки для відпочинку та життя дітей.

Про фінансові питання, бюджет 2022 року та пропозиції до нього на 2023 рік доповіла головний бухгалтер обкому профспілки Маргарита БОНДАР. Зокрема, вона детально зупинилася на статті бюджету «виплата (матеріальна допомога), які в умовах війни стали дуже актуальними та затребуваними. Багатьом членам профспілки необхідна матеріальна підтримка. На жаль, на підприємствах галузі є й загиблі під час виконання свого воєнного обов’язку по захисту країни, й поранені, непоодинокі випадки руйнування (пошкодження) житлових будинків, іншого майна, крім того,  працюють ВПО, у яких російська агресія відібрала все, та вони теж потребують фінансової і іншої допомоги. Тому виконання фінансової дисципліни профспілок всіх рівнів є важливою складовою всієї профспілкової роботи. Були розглянуті й інші питання.

Також заслухувалися питання виконання плану заходів 2022 року та прийняття їх на 2023 рік (доповідала завідувачка організаційним відділом Вікторія Тризна). Йшлося на цьому заході й про підготовку до звітів з різних направлень профспілкової роботи за 2022 рік.

Голова Обласного об’єднання профспілок Віталій ДУБІЛЬ вручив голові обкому профспілки Анастасії Демідовій Подяку ФПУ, яка в свою чергу подякувала за роботу всьому профспілковому активу і зауважила, що це Подяка всім присутнім, бо саме завдяки їм, злагодженій роботі всіх профспілкових ланцюжків можливо досягнути єдності та лагідних справ.

З усіх питань були прийняті відповідні постанови, які зобов’язують виборні профспілкові органи всіх рівнів посилити та продовжити роботу у всіх напрямках, згуртуватися задля наближення нашої перемоги.

Наприкінці засідання голова обкому профспілки наголосила, що лише сильна духом профспілка - з єдиними цілями та завданням - спроможна зробити свій внесок в прискорення Перемоги України над ворогом!

За інформацією президії обкому профспілки.