foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
(056)720-77-30
obkomgkh@ukr.net

Профспілка ЖКГ, МП, ПОН

Активна первинка - сильна Профспілка!

RT stand with Ukraine24 лютого 2022 р. назавжди ввійде у світову історію, як день нападу росії на Україну. У річницю цієї трагічної події громадськість багатьох країн, у тому числі профспілки, провела різноманітні заходи на знак підтримки українського народу.

Так, Міжнародна конфедерація профспілок і Європейська конфедерація профспілок, членом яких є ФПУ, провели в онлайн-режимі конференцію «День профспілкової солідарності з Україною та українськими профспілками», на якій серед інших представників від нашої країни виступив Віталій Квач, голова профкому КП «Кривбасводоканал» (м. Кривий Ріг).

В своєму виступі він розповів про небезпеку, з якою через систематичні ракетні обстріли населених пунктів та об’єктів інфраструктури з боку рф постійно стикаються працівники підприємства, що забезпечує питною водою 600-тисячне місто та прилеглі до нього райони.

«…Можна згадати події, які сталися 14 вересня 2022 року. Того дня, росія обстріляла крилатими ракетами Кривий Ріг, намагаючись зруйнувати об’єкт, на якому виробляється питна вода для мешканців міста, - навів один з прикладів В.Квач. - Внаслідок обстрілу та влучання семи ракет було зруйновано частину дамби водопровідного комплексу. Після обстрілу рівень води у р.Інгулець піднявся на кілька метрів. Було підтоплено 120 приватних будинків та пошкоджено водопроводи. Людей довелося евакуйовувати, а замість централізованого водопостачання було організовано підвезення питної води у діжках. Завдяки професійним діям наших колег, які працювали вдень і вночі, дамбу досить швидко було відремонтовано. Це запобігло більшій аварії, адже пошкодження дамби могло призвести до затоплення частини міста, на якій проживає близько 150 тисяч людей».

Також профлідер зазначив, що через повторний обстріл водопровідного комплексу під час ліквідації аварії, на жаль, один робітник загинув та кілька працівників отримали контузію й потребували медичної допомоги. «Всього за час військової агресії з боку рф у Криворізькому районі поранення зазнали вісімдесят людей, двадцять дві людини загинули. Наведена інформація - лише мала частина тих злочинів, які скоїла російська федерація в Україні, тому я вважаю, що парламенти України, Словаччини, Литви та Латвії цілком обґрунтовано визнали росію державою-терористом, а Європарламент – державою-спонсором тероризму… Дякую міжнародному та європейському профспілковим рухам за надану підтримку і допомогу Україні. Ми обов’язково переможемо, якщо й надалі будемо солідарні», - цім завершив свій виступ В.Квач.

Цього дня до онлайн-конференції були підключені майже 300 профактивістів з різних країн, які, зокрема, із зацікавленістю слухали виступи представників ФПУ та дивилися підготовлені ними відеоролики.

В свою чергу, з підтримкою України виступили представники національних профцентрів: Польщі, Молдови, Франції, Швейцарії, Німеччини, Італії, США, Турції.

На завершення конференції голова ФПУ Григорій Осовий у своєму виступі подякував керівникам МКП і ЕКП за можливість ще раз відчути неймовірну солідарність, яка відчувалась протягом усього року війни, підтримку, співчуття та реальну допомогу, яку вони надавали на політичній арені, економічному сенсі та через гуманітарну допомогу. Він також закликав профспілковців із різних країн світу не боятися приїжджати до України.

Пресцентр обкому ЖКГ, МП, ПОН.

  

Заява американських профспілок

 з нагоди річниці повномасштабної агресії росії проти Україні

Президент Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок AFL-CIO Ліз Шулер та Секретар-скарбник AFL-CIO Фред Редмонд заявили про незмінну підтримку робітничого руху України:

 "Відзначаючи рік від початку неспровокованого нападу Росії на Україну, робітничий рух Америки продовжує залишатися солідарним з народом України. Ми повторюємо наш заклик до припинення насильницького вторгнення в суверенну державу і залишаємося відданими відновленню миру і демократії в Україні та регіоні.

Трудовий народ і сім'ї України продемонстрували ніщо інше, як мужність навіть перед обличчям такої жорстокої агресії. Ми високо цінуємо їхню хоробрість і будемо продовжувати працювати разом з нашими профспілковими партнерами та союзниками на місцях, надаючи критично важливу гуманітарну підтримку, яка рятує життя людей".

Джерело:https://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/23984-zaiava-amerykanskykh-profspilok-z-nahody-pershoho-roku-viiny-v-ukraini.html

МОП пропонує додаткові заходи підтримки для України, оскільки війна триває вже другий рік

Новий план МОП щодо підтримки сектору праці та зайнятості в Україні спрямований на задоволення гуманітарних потреб, а також потреб у відновленні після року війни, яка призвела до значних економічних втрат та втрат робочих місць і загрожує мільйонам людей злиднями.

Оскільки війна в Україні триває вже другий рік, МОП пропонує план з шести пунктів для підтримки країни, спрямований на вирішення гуманітарних питань, питань раннього відновлення та розвитку.

План був розроблений після консультацій з тристоронніми партнерами МОП в Україні - урядом, організаціями працівників та роботодавців. Він включає продовження надання гуманітарної допомоги там, де МОП може бути корисною, допомогу біженцям і внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у доступі до ринків праці та освіти, а також сприяння реалізації низки заходів з підтримки доходів.

Детальна інформація про план міститься в новій аналітичній записці МОП щодо реагування Організації на кризу в Україні "Вплив кризи на зайнятість, доходи та соціальний захист". У ньому також підсумовується широкий спектр допомоги, пов'язаної з ринком праці, яку МОП вже надала Україні, а також Молдові - найбільш вразливій країні, що приймає українських біженців. Це включає надання 3,6 мільйонам переміщених осіб інформації щодо протидії торгівлі людьми та примусовій праці; навчання 400 українських інспекторів праці та представників соціальних партнерів з питань надання першої психосоціальної допомоги; навчання всіх інспекторів праці Молдови з питань протидії торгівлі людьми та примусової праці; надання 76 000 підприємств інформації про ведення бізнесу в умовах воєнного стану.

Детально: https://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/23976-mop-proponuie-dodatkovi-zakhody-pidtrymky-dlia-ukrainy-oskilky-viina-tryvaie-vzhe-druhyi-rik.html